КОДЕКС ПОВЕДІНКИ БЕНЕФІЦІАРІВ

З моменту свого заснування Благодійна організація “Благодійний фонд Діти Героїв” (Діти Героїв/Фонд) є організацією, яка займається наданням допомоги та підтримки дітей та їх сімей, зокрема, дітей та сімей, які втратили одного або двох батьків внаслідок війни російської федерації проти України («бенефіціари»). Ми хочемо, щоб кожен мав позитивний досвід роботи з Фондом, і ми пишаємося тим, що продовжуємо традиції взаємної поваги та підтримки, які завжди були в основі діяльності Діти Героїв.

Вшановуючи цю традицію, для всіх нас, бенефіціарів, співробітників та волонтерів, важливо поважати почуття, культуру та переконання кожного у Фонді. Кодекс поведінки бенефіціарів має на меті нагадати про очікувані стандарти поведінки.

Для ефективної співпраці ми очікуємо від бенефеціарів Фонду дотримання таких правил і вимог:

1. Прозорість та чесність

  • Основним принципом є те, що відносини між Фондом та його бенефіціарами повинні бути відкритими та чесними. Ми всі зобов’язані дбайливо ставитися до майна, ресурсів та обладнання організації та забезпечувати їх належне використання. Підтримка надається з урахуванням потреб кожної людини; бенефіціари повинні інформувати Фонд про будь-які зміни в їхніх життєвих обставинах. Крім того, Фонд визнає свій обов’язок поважати та захищати інформацію про бенефіціарів.
  • Надавайте лише достовірну інформацію під час заповнення анкет, заявок чи спілкування з представниками Фонду.
  • Повідомляйте про зміни у сімейному чи соціальному стані, якщо вони можуть вплинути на вашу участь у програмах Фонду.

2. Поважне спілкування

  • Поважайте співробітників Фонду, волонтерів та інших учасників програм.
  • Дотримуйтесь доброзичливого тону у спілкуванні (особисто, телефоном, у листуванні).
  • Уникайте проявів агресії, образ чи неприпустимої поведінки.
  • Те, що одна людина може сприйняти як «жарт», може стати причиною образи для іншої людини. Діти Героїв не сприймає жодних форм словесних образ, фізичної агресії, неприйнятної сексуальної поведінки, знущань або необґрунтованих вимог. Діти Героїв дотримуються політики нульової толерантності та однозначно визнає неприпустимість будь-яких форм дискримінації за ознаками раси, кольору шкіри, етнічного чи соціального походження, генетичних характеристик, мови, релігії або переконань, політичних чи інших поглядів, належності до національних меншин, майнового стану, народження, інвалідності, віку, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації або будь-яких інших ознак, та зобов’язується забезпечувати рівне ставлення до всіх осіб у відповідності до чинного законодавства та загальновизнаних принципів людської гідності. Наша поведінка повинна включати наші цінності доброти, гідності та дружелюбності.

3. Дотримання зобов’язань

  • Виконуйте вимоги програми, у якій берете участь (зокрема, надавайте необхідні документи вчасно).
  • Участь у програмах передбачає взаємну відповідальність: своєчасно з’являйтесь на заплановані зустрічі, тренінги чи інші заходи, якщо несвоєчасний візит не був спричинений обґрунтованою затримкою (наприклад, раптова зміна розкладу залізничного транспорту, повітряна тривога та обстріли тощо). 

4. Звітування про отриману допомогу

  • Просимо вас надавати звіти у вигляді фото та/або відео після отримання допомоги (подарунків, гуманітарних товарів, медичних послуг, освітніх програм тощо). Звіти можуть бути надані також у іншій формі, про яку ми завчасно вас попередимо перед отриманням благодійної допомоги. Фото-звіти про отримання/використання допомоги мають бути:
    • Чіткими та якісними.
    • Зробленими у відповідний момент – після отримання чи використання допомоги.

Ці фото-звіти є важливими для звітності перед партнерами та спонсорами, які допомагають вашій родині.

Якщо бенефіціар не надає фото-звіт більше 3 разів за запитом працівників Фонду, Фонд має право призупинити надання благодійної допомоги такому бенефіціару.

5. Етична поведінка та підтримка один одного

  • Не використовуйте допомогу Фонду у спосіб, що не відповідає її призначенню.
  • Заборонено передачу чи продаж наданих Фондом речей або послуг. Заборонено поширювати повідомлення та форми-заявки на допомогу, які ви отримуєте через чат-бот чи від помічників родин, з іншими родинами або друзями.
  • Ми прагнемо, щоб кожен отримав максимальну допомогу від своєї участі у благодійній діяльності. Ми цінуємо  і будемо підтримувати репутацію нашої організації через співпрацю та взаємну підтримку. Відносини між бенефіціарами та співробітниками і волонтерами Фонду повинні бути професійними, заснованими на співпраці та допомагати підтримувати добробут усіх, хто має відношення до благодійної організації.

6. Конфіденційність

  • Захищайте особисті дані, якими обмінюєтесь із Фондом. Зокрема, передавайте персональні дані лише у тому об’ємі, які запитує у вас працівник Фонду, використовуючи захищені засоби передачі таких даних. 
  • Не поширюйте приватну інформацію про інші родини чи співробітників.

7. Взаємодія у соціальних мережах

  • Не допускається публічне розповсюдження неправдивої чи негативної інформації про Фонд. Якщо виникають питання чи проблеми – звертайтеся безпосередньо до вашого Помічника або зверніться на офіційний акаунт Фонду у Viber чи Telegram за номером +380682188971.
  • Якщо Ви розумієте, що надання певного звіту є неможливим для вас через певні причини, ви повинні повідомити про це працівника Фонду ДО моменту отримання благодійної допомоги.
  • Надання звітності Фонду в зазначеній формі та у встановлений термін допомагає нам виконати зобов’язання перед партнером та у подальшому отримати допомогу для вас або для інших бенефіціарів.

8. Заборони

  • Не допускається фальсифікація документів або введення в оману співробітників Фонду.
  • Забороняється використання допомоги для політичної, комерційної чи іншої діяльності, що суперечить цілям Фонду.
  • Фонд має нульову толерантність та не співпрацює із партнерами та бенефіціарами, які підтримують, пропагують, виправдовують війну російської федерації проти України, виготовляють, поширюють матеріали, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році тощо. У такому випадку Фонд має право призупинити надання благодійної допомоги повністю або частково або виключити родину зі складу бенефіціарів Фонду з повідомленням про це відповідної родини. 
  • Фонд не надає благодійну допомогу бенефіціарам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України.

9. Особистий розвиток та активна участь

  • Сприяйте розвитку дітей, беріть участь у освітніх, психологічних чи інших програмах, які пропонує Фонд.
  • Мотивуйте дітей до участі у заходах, тренінгах та програмах, спрямованих на їхній розвиток.

10. Впровадження Кодексу поведінки бенефіціарів.

Усі бенефіціари, співробітники та волонтери будуть ознайомлені з цим Кодексом поведінки бенефіціарів. 

Фонд буде намагатися вирішити будь-які питання або конфлікти ефективно та швидко. Однак, можуть бути випадки, коли Діти Героїв може вжити офіційних заходів. Це може включати, наприклад, усне або письмове попередження, зміну способу надання допомоги або повне припинення надання допомоги від Фонду.

11. Спільна мета

Фонд і бенефіціари працюють як партнери заради добробуту дітей. Ми сподіваємось на вашу активну участь і вдячні за дотримання цього Кодексу.

Разом ми створюємо майбутнє, сповнене турботи, поваги та підтримки!

Дата набрання чинності та перегляд Кодексу:

Цей Кодекс поведінки бенефіціарів підготовлений для Благодійної організації «Благодійний фонд Діти Героїв» (код ЄДРПОУ: 44705718) і діє з 27 лютого 2025 року.

Кодекс поведінки бенефіціарів переглядається кожних три роки.