Програма психологічної реабілітації за підтримки World Orphan Fund і Diamondback Energy: 10 місяців підтримки для родин, які постраждали від війни
Благодійний фонд «Діти Героїв» підбиває підсумки 10-місячної програми психологічної реабілітації, реалізованої за підтримки World Orphan Fund та їх партнера Diamondback Energy. Програма, яка тривала з грудня 2023 року до вересня 2024-го, надала комплексну психологічну допомогу для понад тисячі українських родин, які втратили близьких через війну.
Більше 9000 консультацій для родин, що перебувають під опікою БФ “Діти Героїв”
За час реалізації програми:
- 1079 родин отримали допомогу, що склало загалом 9515 індивідуальних консультацій.
- Зокрема, підтримка була надана 335 дітям, що допомогло їм справитися з переживанням втрат та знайти ресурси для подальшого життя.
- 322 опікуни також звернулися по допомогу, отримавши 1668 індивідуальних консультацій, щоб знайти сили для підтримки дітей і себе у складних життєвих обставинах.
Програма також передбачала групову роботу, яка включала 120 сесій для різних груп, зокрема, для опікунів та підлітків. Ці сесії дозволили родинам відчути підтримку однолітків і знайти нові соціальні зв’язки, які є критично важливими для емоційної стабілізації.
Психологічна реабілітація допомогла родинам знайти емоційну рівновагу, навчитися працювати з гнівом, почуттям провини та сумом. Психологи Фонду відзначають, що регулярна терапія значно знижує ризики розвитку ускладненого горя та симптомів посттравматичного стресового розладу (ПТСР), які можуть негативно вплинути на психічне здоров’я дітей у майбутньому.
Історії родин свідчать про важливість цієї допомоги: діти, які втратили батьків, знову починають спілкуватися з однолітками, поступово відкриваються, долають замкнутість та тривожність. Дорослі ж, проходячи терапію, навчаються приймати втрату, аби знову знайти опору та зберегти ресурси для підтримки дітей.
Програма також орієнтувалася на найвразливіші групи:
- сім’ї, в яких є діти чи опікуни з інвалідністю;
- багатодітні родини, що перебувають у складних фінансових умовах;
- сім’ї, які переживають так звану «невизначену втрату» — коли доля близької людини залишається невідомою.
Психологічна допомога стала важливою частиною підтримки Фонду, і результати програми підтверджують її значущість для тисяч українських родин. Спільна робота не лише надає родинам можливість прийти до тями після втрат, а й закладає основу для їхнього майбутнього — у вільній і мирній Україні.