Експонати дітей Героїв були представлені на виставці в Національному військовому музеї Нідерландів
2 жовтня в Національному військовому музеї Нідерландів відкрилася виставка “War Stories. Ukraine up close”. Серед експонатів були представлені роботи семи підопічних Благодійного Фонду “Діти Героїв”.
Метою проєкту “War Stories. Ukraine up close” є зображення життя військових і цивільних осіб, які через війну змушені жити окремо. Виставка складається з серії документальних світлин військового фотографа Едді ван Вессела та експозиції “Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей”, яка дає змогу світу побачити історії українських дітей, які пережили війну та втратили близьких. Проєкт не лише нагадує про необхідність підтримки цих дітей, але й закликає не забувати про тих, хто й далі живе в умовах війни.
“Виставкою “Воєнні історії. Україна зблизька” та “Щоденники війни” ми розповідаємо про вплив війни на життя українських військових та цивільних. Ми використовуємо фотографії Едді ван Весселя та кілька відеопортретів українців. Зображення та супроводжуючі тексти допомагають усвідомити весь той смуток, розруху та почуття розділеності, які приносить війна. Водночас, вони показують, що жахіття не мають вирішального значення. Ця виставка випромінює надію, стійкість і зв’язок, який ми в Нідерландах відчуваємо з українськими біженцями, що шукали та знайшли безпеку в нашій країні, а також з тими, хто досі живе в Україні», — зазначила Маріта Шреур, директорка Королівського військового музею.
На виставці були представлені роботи семи підопічних Фонду. П’ять з них уже раніше були продемонстровані в рамках виставки “Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей” та розповідають історії Артема Скрипченка, Аріни Первуніної, Катерини Кришкевич, Іванни Румʼянцевої та Софії Громакової. Дві нові роботи представлені Софією Ткачук, Романом Романцовим та його сестрою Ольгою-Ренатою, яка у свої 12 років продає власноруч створені патріотичні вироби, а всі виручені кошти передає на ЗСУ.
Особливо важливим цей захід став для Софії Громакової, яка була присутня на виставці та особисто представила дві свої картини. Для Софії, як і для інших дітей, можливість стати частиною такого важливого міжнародного проєкту була унікальною нагодою донести світові свій погляд на війну та висловити почуття через мистецтво.
Коментуючи важливість участі в міжнародних заходах, співзасновниця БФ “Діти Героїв” Валерія Абдал зазначила:
“Ми бачимо, що інтерес до українських благодійних фондів на міжнародній арені поступово згасає. Але це не означає, що проблеми дітей, які пережили війну, зникли. Вони й далі живуть в умовах постійної небезпеки, переживаючи страшний біль від втрати найрідніших. Ці рани не гояться швидко, і наш Фонд підтримуватиме цих дітей до їхнього повноліття. Проте без уваги та допомоги світової спільноти нам важко це робити. Тому ми особливо вдячні Христині Храновській і команді Національного військового музею за можливість розповісти історії українських дітей світу”.
Урочисте відкриття виставки відвідали Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Нідерландах Олександр Карасевич та інші.
Проєкт “Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей”, ініційований візіонеркою Христиною Храновською, раніше був представлений в кількох країнах Європи, зокрема у Нідерландах, Франції та Німеччині, а також у Сполучених Штатах Америки.
Експозиція триватиме до 31 серпня 2025 року.